A 18. századból ered, Németországból, Hannoverből, de már a 16. században tenyésztették. Melegvérű lófajta. Helyi kancákat kereszteztek Holsteini ménekkel. Eredetileg a mezőgazdaságban használták, később viszont telivérekkel tenyésztették, hogy nemesítsék a fajtát. Később a tenyészcél megváltozott, és a mezőgazdasági ló helyett sportlovat akartak belőle faragni, így Angol telivér és Trakehneni vérvonalat adtak a fajtához. A Trakehneni vérvonaltól életerőt, az Angol telivértől gyorsaságot kapott. Kiválóak a díjugratásban és a díjlovaglásban, jó a vérmérsékletük, erős és jó mozgású lovak. Fejük egyenes, száraz profilú, középen illesztett. Hátuk kissé előremélyedt, nyakuk és lapockájuk hosszú, faruk jól fejlett. Mély a mellkasuk, ízületeik tiszták, szárazak. Marmagasságuk kb. 170 cm, hátaslónak használják. Minden színben megtalálható. Nyugodt, könnyen kezelhető, intelligens.
Egy kis lótörténelem:
Az 1700-as években, 1. György angol király idejéből származik az első írásos emlék a Hannoveri fajtáról. 1735-ben 2. György alapította a cellei ménest, melyben Hannoveri lovak is voltak. Szigorúan válogatták, melyik lovat tenyésztik majd tovább, így mára már nagyon sok mindenre hasznosítható a hannoveri fajta.
A napóleoni háború nagy csapást mért a cellei ménesre: alig maradt 30 tenyésztésre alkalmas mén a ménesben. Szerencsére gyorsan regenerálódott a fajta, így most már az egyik legjobb sportló, kiváló tenyésztőképességgel.
|